Chodzik dla dziecka to rama na kółkach z wygodnym siodełkiem, na którym dziecko siedzi i zaczyna używać nóżek do ich wzmacniania, kiedy jeszcze nie nauczyło się chodzić. Rodzice uważają, że chodziki są przydatne dla ich dzieci, zapewniają im rozrywkę i pomagają w nauce chodzenia. Ale czy jest to dobra rozrywka dla Twojego maluszka?

Jak dziecko uczy się chodzić?


Większość dzieci przechodzi następujące kamienie milowe podczas nauki chodzenia:

  • toczenie się po podłodze
  • siadanie
  • czołganie się, pełzanie
  • podciąganie się do stania
  • poruszanie się wokół mebli lub innych nieruchomych przedmiotów

Oznacza to, że dzieci muszą spędzać dużo czasu na podłodze, ucząc się i ćwicząc te czynności.

Jak mogę pomóc dziecku w rozwoju chodzenia?

Pozwól dziecku spędzać dużo czasu na podłodze. To bezpieczna przestrzeń, w której Twoje dziecko może nauczyć się turlać, siadać i podciągać do stania. Możesz także umieścić dziecko blisko miękkich mebli, aby pomóc mu w podciąganiu się.

Jeśli Twoje dziecko się porusza, zablokuj mu bezpieczny obszar do zabawy i ruchu. Możesz także skorzystać z wysokiej jakości kojca do zabawy lub stacjonarnego centrum aktywności.

Jeśli się nie mylę, prawdopodobnie zastanawiasz się nad niebezpieczeństwem chodzików dla dzieci. Chcesz wiedzieć, czy chodzik jest dobry czy zły? Mam nadzieję, że ten artykuł sprawi, że przejdziesz przez heads-up, który wyczerpująco odpowie na twoje pytanie.

Jak rozpoznać, że chodzik dla dziecka jest dobry lub zły dla dziecka
Cóż, aby podjąć taką decyzję, musisz znać zalety i wady chodzika dla dzieci

Zalety chodzika dla dzieci?

Chodzik pomaga dziecku poruszać się w pozycji pionowej i zapewnia dziecku większą mobilność. Dziecko może uznać to za powieść, ekscytującą i zabawną. Mogą cieszyć się poczuciem wolności i możliwością patrzenia na sprawy z różnych perspektyw. Dziecko może również być zadowolone z przebywania w chodziku i bawić się nim.

Chodzik dla dzieci zajmuje dziecko i nie sprawia kłopotów. Trzyma go również z dala od określonego kąta i przedmiotów w domu. Chociaż chodzik może pomóc dziecku na różne sposoby. Ale trzeba uważać na bezpieczeństwo. Największym zagrożeniem dla dziecka w chodziku są schody bez bramki. Trzeba również pamiętać o przewidywaniu niebezpiecznych rzeczy poza zasięgiem dziecka.

Wady chodzika dla dzieci

Obawa przed obrażeniami jest najważniejszym powodem, dla którego należy unikać chodzika. Według raportu 14 000 dzieci poniżej piętnastego miesiąca życia doznaje obrażeń z powodu chodzika. Nie każ swojemu dziecku chodzić. Nie przyspieszy procesu chodzenia. Twoje dziecko będzie chodzić naturalnie.

Chodzik powstrzymuje dziecko przed raczkowaniem, a to jest naturalny proces kiedy dziecko może nauczyć się specyficznych umiejętności ruchowych, a także poprawia postrzeganie odległości.

Wskazówki dotyczące zakupu chodzika dla dzieci

Jeśli zdecydowałeś się pozwolić dziecku uczyć się chodzenia przez chodzik, oto kilka kluczowych czynników, o których warto pamiętać.

Wybierz chodzik, który umożliwi Twojemu dziecku płynne poruszanie się. Jeśli chodzik jest zbyt ciężki lub powoduje zbyt duże tarcie o podłoże w wyniku kiepskiego wykończenia, może to spowodować więcej obrażeń lub dziecko może być sfrustrowane późniejszym korzystaniem z niego. Może też krzyczeć w momencie, gdy umieścisz go na chodziku, zamiast cieszyć się tym.

Zawsze wybieraj chodzik, który ma szeroką podstawę. Ponieważ jest to funkcja zapobiegająca upadkowi. Blokuje również Twojemu dziecku wejście do drzwi, co powoduje, że i tak nie powinno wchodzić.

Upewnij się również, że chodzik ma dodatkowe zabezpieczenia, takie jak blokady kół, pasy bezpieczeństwa itp. Dzięki tym funkcjom jazda na chodziku będzie bezpieczna.

Badania wskazują, że czynnik sprawiający, że chodzik może być niebezpieczny to zwiększona mobilność dziecka. Większość piechurów nie chodzi a biega.

Czy chodzik jest dobry czy zły dla dziecka?

Cóż, był czas, kiedy wszyscy zastanawiali się cz chodzik jest dobry dla dziecka. Ale teraz czasy się zmieniły, a pewna szczególna modyfikacja w używaniu chodzików znacznie zmniejszyła niebezpieczeństwo obrażeń. Jest to pobyt z dzieckiem, gdy korzysta ono z chodzika. To prawda, że chodzik nie pomaga Twojemu dziecku chodzić ani wcześniej ani nie pomaga dziecku chodzić szybciej. Ale z pewnością sprawia, że chodzenie jest zabawne i przyjemne.

CZY CHODZIKI WPŁYWAJĄ NA ROZWÓJ?

Potwierdzono, że chodziki nie pomagają dzieciom w nauce chodzenia, mogą opóźniać rozwój chodzenia samodzielnego. Powodem tego jest to, że chodziki pozwalają niemowlętom manewrować, zanim będą na to przygotowane. Ich nogi zawsze zwisają, co dodatkowo obciąża ich ramiona i kręgosłup.

CZY CHODZIKI MOGĄ POWODOWAĆ DYSPLAZJĘ STAWU STAWU STAWOWEGO?

Dysplazja stawu biodrowego u niemowląt nie jest bolesna. Tak więc może to pozostać niezauważone do wieku chodzącego, a także może prowadzić do bolesnego zapalenia stawów w okresie dojrzałości. Niektóre rodzaje nosidełek i innego sprzętu mogą kolidować z korzystną pozycją bioder.

KIEDY MOŻNA KORZYSTAĆ Z CHODZIKA DLA DZIECI?

Jako minimum, dziecko musi być w stanie utrzymać głowę bez podparcia i postawić stopy na ziemi, aby pracować z chodzikiem. Dzieci między 4 do 16 miesięcy może korzystać z chodzika. Dzieci, które potrafią już chodzić, nie powinny używać chodzika.

CZY CHODZI OPÓŹNIAJĄ CHODZENIE?

Wiele osób uważa dziś, że chodzik dla dzieci jest pomocny dla ich niemowląt, aby je bawić i pomagać im w chodzeniu. Ale to nie jest poprawne. Chodziki dla dzieci mogą być szkodliwe i mogą opóźniać poprawę chodzenia dziecka. Chodziki utrudniają dziecku chodzenie i zmniejszają wzrost mięśni.

Podobne wpisy